انجیر خشک در درمان بسیاری از بیماری ها نقش موثری دارد به طوری که در طب سنتی ایران شاهد استفاده از آن برای درمان انواع بیماری ها هستیم. از همین رو توصیه پزشکان و متخصصان تغذیه بر استفاده از این ماده غذایی ارزشمند در رژیم غذایی می باشد. در ادامه به بررسی خواص این میوه خواهیم پرداخت.

 انجیر خشک حاوی چه موادی است؟

انجیر یکی از میوه های پرطرفدار می باشد که معمولا خشک شده ی آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. خواص و فوایدی که انجیر خشک دارد بر هیچ یک از ما پوشیده نیست و این خواص ناشی از مواد موجود در انجیر می باشد.

اگر بخواهیم به مواد موجود در انجیر اشاره داشته باشیم می توانیم به موادی همچون کلسیم، پتاسیم، منیزیم و آهن اشاره داشته باشیم. انجیر به دلیل این که منبع غنی از فیبر می باشد می تواند به عنوان یک ماده مهم در رژیم غذایی شناخته شود.

علاوه بر این می توان انواع ویتامین های B1، B2 و A را در آن یافت. ارزش غذایی انجیر خشک متفاوت از انجیر تازه می باشد به طوری که برای انجیر تازه ۴۷ کالری و برای انجیر خشک ۲۴۹ کالری برای هر ۱۰۰ گرم را می توان در نظر گرفت.

dried fig

خواص درمانی انجیر خشک

با توجه به مواردی که در رابطه با مواد موجود در انجیر بیان شد می توان به بررسی خواص انجیر خشک پرداخت. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

۱-کمک به دستگاه گوارش

فیبر موجود در انجیر باعث فعال شدن آنزیم های دستگاه گوارشی شده و به هضم غذا کمک می کند. به همین دلیل است که انجیر را ماده ای موثر برای درمان یبوست معرفی می کنند.

۲-درمان فشار خون

فشار خون یکی از بیماری هایی است که مصرف انجیر می تواند در کنترل آن موثر باشد. سطح پایین سدیم و سطح بالای پتاسیم در انجیر خشک باعث تنظیم فشار خون می شود.

۳-تنظیمات هورمونی

گاهی به دلیل افزایش ترشح هورمون استروژن در بدن ممکن است مشکلاتی مانند یائسگی زود هنگام، سرطان تخمدان، رحم، پستان و تغییرات خلق و خوی به وجود آورد که انجیر می تواند در تنظیم میزان ترشح این هورمون و جلوگیری از این مشکلات تاثیر گذار باشد.

۴-جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی

انجیر یکی از منابع مهم آنتی اکسیدان شناخته می شود که وجود آنتی اکسیدان در آن می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری نماید.

۵-کمک به کاهش وزن

اگر می خواهید که با یک رژیم غذایی مناسب به وزن ایده آل خود برسید بهتر است انجیر خشک را در رژیم غذایی خود قرار دهید. در واقع انجیر با دارا بودن فیبر می تواند در مدیریت وزن شما بسیار مفید باشد.

۶-درمان کم خونی

با توجه به این که انجیر سرشار از آهن می باشد برای درمان کم خونی و یا آنمی می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در واقع مصرف انجیر می تواند میزان هموگلوبین خون را افزایش داده و به درمان کم خونی کمک کند. مصرف انجیر به دلیل داشتن آهن به زنان باردار و کودکان توصیه می شود.

۷-تقویت حافظه

اگر انجیر را همراه با بادام و گردو بخورید می توانید به تقویت حافظه خود کمک نمایید. به همین دلیل است که استفاده از انجیر در رژیم غذایی زنان باردار برای رشد مغز جنین بسیار مورد تاکید می باشد.

۸-رفع تنگی نفس

انجیر خشک می تواند تاثیر مثبتی در درمان التهابات تنفسی مانند آسم، ذات الریه و تنگی نفس داشته باشد. بهتر است برای درمان این بیماری ها انجیر را در شیر ریخته و بعد از چند ساعت آن را میل نمایید. از این شربت می توانید برای درمان گلو درد و سرفه نیز استفاده کنید.

Dried figs and its properties