میوه و سبزی های خشک شده برای افزایش ماندگاری و طول عمر آنها، نیازمند یک نگهداری و بسته بندی مناسب و زیبا هستند تا از عوامل بیرونی دور باشند و خوشمزه و تازه بمانند. اما سوال اینجاست که چطور و چگونه باید از میوه و سبزیجات محافظت نمود؟

بسته بندی باید به چه صورت باشد؟

میوه یا سبزی خشک شده را باید به صورت مناسب بسته بندی کرده و از نفوذ اکسیژن ، رطوبت و نور محافظت نمود. میوه و سبزی خشک را باید بلافاصله بسته بندی نمود زیرا رطوبت به سرعت شروع به متراکم شدن در سطح مادۀ غذایی می کند.

برای حفظ کیفیت محصول، ظرف حاوی مادۀ غذایی خشک را باید در یک جای خنک و خشک و کم نور نگهداری نمود. میوه و سبزی خشک شده اگر خوب بسته بندی شده و در محل مناسبی نگهداری شود ۶ الی ۱۲ ماه قابل نگهداری خواهند بود و اگر در یخچال یا فریزر نگهداری شوند ماندگاری آنها بیشتر خواهد شد.

بدیهی است اگر میوه و سبزی خشک شده به مدت طولانی تر نگهداری شود رنگ ، طعم ، رایحه و ویتامین های آنها شروع به کاهش یافتن خواهد کرد. عوامل اصلی که باعث کاهش زمان ماندگاری می شود عبارتند از گرما ، رطوبت و نور.

میوه های خشک به چه نوع محافظی نیاز دارند؟

هر میوه خشکی به موارد خاصی حساس بوده و این عوامل باعث می شود که مدت زمان عمر این میوه خشک ها کاهش بیابد، بنابراین نکته قابل توجه آن است که چطور می توان این حساسیت و مشکلات را کاهش داد و به حداقل رساند.

به طور مثال میوه های خشک با درصد رطوبت بالا محافظت نسبتا کمتری نیاز دارند، امّا محصولات با رطوبت کم ( مثل ورقه های خشک شدۀ سیب ) حساس بوده و باید در بسته بندی مناسب نگهداری شوند.

پک تلقی شش میوه خشک نیو فصل

یکی از خلاقیت های خاص و جذاب نیو فصل ، بسته بندی میوه های خشک در پک ها و جعبه هایی با تنوع بسیار زیاد است ؛ بنابراین اگر مایل هستین که پک های میوه خشک را مارا ببنید کلیک کنید.

در ادامه به برسی برخی میوه های خشک شده می پردازیم که به چه عواملی وابسته بوده و چطور باید بسته بندی کرد.

حساسیت نخود سبز خشک شده در برابر نور

نخود سبز خشک شده نسبت به نور بسیار حساس بوده و باید در برابر آن محافظت شود.

افزایش عمر هویج خشک شده

هویج خشک شده نسبت به اکسیژن بسیار حساس است و اگر با غوطه ور کردن محلول نشاسته محافظت نشود ، بسیار سریع رنگ خود را از دست خواهد داد ؛ نگهداری آن در پوشش گاز ازت و درجه حرارت ۴ درجۀ سانتیگراد باعث عمر بیشتر آن می گردد.

بسته بندی پیاز خشک شده

پیاز خشک شده جذب کنندۀ رطوبت است و باید در طول زمان نگهداری آن به صورت فلّه ، نسبت به هوا محافظت شود، از

 این رو معمول است که آن را در گاز نیتروژن (ازت) نگهداری نموده و از بسته بندی غیر قابل نفوذ نسبت به هوا استفاده گردد.

بسته بندی پیاز خشک شده
پیاز خشک شده

نگهداری کلم خشک

نگهداری کلم خشک شده نیز مشکل است  زیرا بسیار سریع ، رطوبت هوا را جذب می کند، به همین دلیل معمولا آن را فشرده کرده و به صورت بلوک هایی در می آورند تا نگهداری و حمل و نقل آن آسانتر باشد.

محافظت مناسب از سیب زمینی خشک شده

محصولات خشک سیب زمینی نیز محافظت مناسب و خوبی نیاز دارند، معمولا از بسته بندی های چند لایه برای مصارف خانگی استفاده می کنندکه لایه ای از آلومینیوم فویل نیز در آن استفاده شده باشد.

دسته بندی سیب زمینی خشک
سیب زمینی خشک شده

بسته بندی گوجه فرنگی خشک شده

گوجه فرنگی خشک شده بسته بندی مناسب و دقیق نیاز دارد و معمولا محصول به صورت فلّه ای و در بسته های بزرگ نگهداری می شوند و اغلب ، در بسته بندی های آن مادۀ جذب کنندۀ رطوبت قرار می دهند.