خشکبار های ایرانی شامل دسته های مختلفی می شوند که خوشبختانه کشور ما یکی از بهترین خشکبار های جهان را دارا می باشد، اما امروزه با افزایش صادرات مغزیجات به سایر نقاط جهان، متاسفانه مشکلاتی نیز به وجود آمده. ما در این نوشته به صورت کلی سعی کردیم به خوبی این موضوع را برایتان شرح دهیم.

خشکبار های ایرانی

پسته ایرانی
خشکبار های ایرانی به دو دسته تقسیم می شوند که شامل مغز ها و میوه های خشک می شود.

از گذشته های دور، خیلی از میوه ها در ایران به حالت خشک تبدیل می شدند چون خشک کردن میوه ها کمک می کند تا در کلیه فصول به آن محصول دسترسی داشته باشید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا این محصولات را به صورت تازه در دمای پایین نگهداری نمی کنند؟

باید بگوییم که در حالت انجماد بسیاری از مواد مغذی محصولات از بین می رود و خواص خود را از دست می دهد بنابراین خشک کردن بهترین راهکار است.

خشکبار های ایرانی به دو دسته تقسیم می شوند که شامل مغز ها و میوه های خشک می شود. مغز دانه شامل گردو، فندق، بادام، پسته، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو و غیره می شود.

دسته دیگر خشکبار های ایران شامل میوه های خشک است از جمله این میوه ها می توان به کشمش، مویز، برگه زرد آلو، انجیر خشک، برگه هلو و آلو اشاره کرد.

آهن، فیبر و امگا ۳

نکته مهم در خصوص خشکبار های ایرانی مانند مغز ها این است که باید روش درستی برای خشک کردن آن به کار گرفته شود تا ویتامین ها و مواد معدنی آن حفظ شود. این محصولات حاوی مقدار زیادی فسفر، آهن، فیبر و امگا ۳ هستند که یک میان وعده عالی محسوب می شوند.

همچنین میوه های خشک نیز در کنار مواد غذایی و ویتامین های با ارزش دارای مقدار زیادی فیبر هستند که به تسریع هضم مواد غذایی کمک می کنند و باعث برطرف شدن مشکلات گوارشی می شوند.

صادرات خشکبار های ایرانی

در حال حاضر گرایش به زندگی سالم در کشور های مختلف خصوصا کشور های اروپایی رو به رشد است. بیشتر صادرات خشکبار ایران به اروپا شامل پسته، کشمش و خرما می باشد.

بر اساس طبق آمار اتحادیه صادر کنندگان خشکبار، صادرات پسته و مغز پسته در هفت ماه اول سال ۱۳۹۶ به ۳۸۵۳۵.۱۲۳ تن رسید که ارزشی معادل ۵۳۰۶۲۳۲۹۴ دلار داشت و رتبه اول صادرات خشکبار های ایرانی را به خود اختصاص داد.

سهم کشمش در صادرات

کشمش ایران نیز در بازار های خارجی طرفداران زیادی دارد و در سال ۱۳۹۶ چیزی حدود ۵۱۴۰۳.۹۱۹ تن کشمش صادر شد که ارزشی معادل ۹۰۸۱۴.۰۳۵ دلار داشت و بعد از پسته، رتبه دوم خشکبار صادراتی را به خود اختصاص داد.

مشکلات صادرات خشکبار های ایرانی

مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر در حوزه صادرات خشکبار های ایرانی وجود دارد وجود تحریم ها است که مشکلات متعددی را برای صادر کنندگان داخل کشور ایجاد کرده است.

پسته
عدم وجود بسته بندی مناسب می باشد که کار صادرات خشکبار های ایرانی را با مشکل مواجه می کند.

از دیگر مشکلات مربوط به صادرات این محصولات که تاثیر منفی بسزایی روی صادر کردن این محصولات دارد عدم وجود میدان مرکزی و مجتمع جهت ارائه این محصولات می باشد، ضمن این که مسئولان نیز در این زمینه صادرکنندگان را حمایت نمی کنند و تسهیلات لازم را برای آن ها فراهم نمی آورند.

از دیگر مشکلات این بخش عدم وجود بسته بندی مناسب می باشد که کار صادرات را با مشکل مواجه می کند اما در حال حاضر برخی استان ها مانند آذربایجان شرقی در این زمینه خوب عمل می کنند و فقط نیاز به حمایت مسئولان دارد تا بتوان ارز آوری به داخل کشور را با این کار افزایش داد.